Polícia apeluje na mladých vodičov, jazdite zodpovedne!

Senickí policajti obvinili z prečinu ublíženia na zdraví len 19 ročného vodiča zo Skalice. Partia piatich mladíkov vo veku od 18 do 21 rokov zo Skalice sa viezla na Renaulte Megane, ešte vlani v lete v obedňajších hodinách.

Autom išli v smere od Zlatníckej doliny na Skalicu. Vodič sa plne nevenoval vedeniu vozidla a situácii v cestnej premávke. Po prejdení ľavotočivou zákrutou dostal na rovnom úseku šmyk, v dôsledku toho vyšiel mimo cestu do poľa, kde sa s autom niekoľkokrát prevrátil cez strechu. Pri dopravnej nehode utrpeli všetci štyria spolujazdci zranenia, z ktorých sa liečili niekoľko týždňov, našťastie však nešlo o ťažké zranenia. Vodič sa pri nehode nezranil a dychovou skúškou mu polícia nezistila požitie alkoholu. V zmysle zákona možno za ublíženie na zdraví z nedbanlivosti uložiť trest odňatia slobody až na jeden rok.

Polícia v tejto súvislosti apeluje najmä na mladých a neskúsených vodičov, aby jazdili opatrne. Zákon o cestnej premávke striktne vymedzuje povinnosti vodiča a jednou z nich je aj povinnosť vodiča venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke. Nezriedka sa takéto dopravné nehody končia aj tragicky, v tomto prípade to pre osádku auta ešte skončilo dobre. Každý vodič by si pred jazdou mal uvedomiť, že berie do ruky zbraň, ktorou môže ohroziť svojich kamarátov či ostatných účastníkov cestnej premávky. Mladým vodičom chýbajú skúsenosti a ich reakcie na krízové situácie sa nemôžu rovnať skúseným vodičom. Na mieste je určite aj disciplína spolujazdcov a celková atmosféra v aute, ktorá môže spoločne prispieť k bezpečnému dojazdu do cieľa.

Share This Article