Prázdniny s Beťárikom

Zlatnícka dolina privítala deti na letnom tábore , ktorý organizovalo CVČ Beťárik v Šaštíne Strážach v termíne 7. – 13.7.14 zaliata slnkom.

Naša prvá cesta teda viedla na kúpalisko, kde sme sa do sýta vyšantili. Krásne počasie nám síce nevydržalo, ale dobrá nálada nás neopustila. Množstvo súťaží, športu a zábavy nám nedovolili nám nudiť sa. Veď posúďte sami!

Navštívili sme Salaš kde sme hrali rôzne hry, a pozorovali krásne zvieratá a  koníkov.

Množstvo súťaží ako bowling, lietajúce taniere. hádzanie šipiek, súťaž s kruhmi, stavanie hradu, skladanie zvieracích   skladačiek na čas, Twister, futbal a volejbal, turnaj v spoločenskej hre preskakovaná, pexesiáda a mnohé iné nám dali veľa nových zručností ale i zábavy.

V tábore nás navštívili i členovia špeciálnej pyrotechnickej jednotky z Trnavy a ukázali nám  nielen rôzne zbrane, ochranný odev, ale i rôzne výbuchy, svetlice. Poučili nás, ako sa máme správať ak objavíme nevybuchnutú muníciu a spoločne sme strávili zaujímavé a atraktívne doobedie.

Tvorivé dielničky boli zamerané na pletenie krásnych náramkov z gumičiek – čo je momentálne módny hit.

Navštívili sme okresné mesto Skalica a  Záhorácke múzeum, kde sme obdivovali starú keramiku, odevy a rôzne nástroje a staré stroje. Aký by to bol výlet bez nakupovania darčekov?. V MAXE sme našli všetko, čo sme potrebovali.

Vonáskov pretek  bola súťaž dvojíc, hľadanie pokladu a rôzne veselé disciplíny, pri ktorých sme sa veľmi nasmiali.

Všetky súťaže boli odmeňované dolárikmi, za ktoré sme si v posledný deň nakupovali rôzne darčeky a drobnosti, ktoré sa nám páčili. To boli odmeny za našu snahu a dobré výkony.  Malá nočná hra bola veľmi jednoduchá, ale zabavili sme sa pri nej celkom super.

Naše skvelé vedúce a inštruktor Lukáš pre nás pripravili 7 krásnych dní, ktoré sme si užili aj napriek tomu, že počasie nebolo práve ideálne. Chata Amor bola tým správnym miestom, kde sme sa cítili skvele, a kde sme si začali užívať tohtoročné prázdniny . Oddýchli sme si, stretli sa s priateľmi a našli aj nových kamarátov. Ďakujeme za pekné chvíle našim vedúcim i pani zdravotníčke Kristínke.

 

 

                                                       Účastníci tábora Prázdniny s Beťárikom

Share This Article