Primátor Malaciek navštívil materské centrum Vánok

Hračky, deti, veselá výzdoba, dobrá nálada – jedným slovom pohoda. Takto to vyzerá v Materskom centre Vánok. Presvedčil sa o tom aj primátor Juraj Říha, ktorý prijal pozvanie na neformálnu diskusiu. Mamičky a oteckovia počúvali a pýtali sa, zatiaľ čo Natálka, Dorotka, Tadeáško, Lukáško, Paľko, Damianko a ďalší drobci striedavo spinkali, hrali sa a papali.

9103_g_07_primator vo Vanku

Primátor potvrdil, že mesto chce zrekonštruovať budovu Centra voľného času na Ulici Martina Rázusa, kde má svoje priestory aj Vánok. „Žiaľ, nevyhnutný dočasný diskomfort postihne aj vás, ale mesto zabezpečí náhradné priestory. Budem rád, ak si spolu sadneme za jeden stôl a poviete si svoje požiadavky,“ uviedol J. Říha. Prítomných rodičov zaujímala kapacita materskej školy, stav detských ihrísk aj bezbariérovosť základných škôl. Dozvedeli sa, že mesto plánuje výstavbu detských jaslí, že chce rozšíriť kapacitu škôlky na Záhoráckej a že zriadiť škôlku plánuje aj cirkevná škola. Ako informoval primátor, detské ihriská sa postupne – podľa finančných možností mesta – rekonštruujú. „Aktuálne máme pripravenú obnovu hracích prvkov v Zámockom parku za 130 tisíc eur. Žiaľ, predlžuje sa proces verejného obstarávania, avšak verím, že to stihneme ešte počas tohto leta,“informoval.

Primátor prijal záštitu nad tradičným podujatím Míľa pre mamu. Uskutoční sa v sobotu 11. mája v Zámockom parku, všetci ste srdečne pozvaní a vítaní.

Share This Article