Radošovská sprcha

V sobotu 23.8. sa konal ďalší, už 21. z behov aktuálneho ročníka MBSP – Beh k Radošovským vinohradom. Súťažiaci v detských a dospeláckych kategóriách opäť vytvorili účastnícky rekord.

 

Po dlhšej dobe som sa na závod vybrala aj ja, nie o medaily, len tak si to odbehnúť pre dobrý pocit. Počasie sa držalo, ale radar na webe ukazoval mohutný dážď pomaly sa blížiaci z juhu, tak som radšej zbalila aj bundu do dažďa. Pred behom ako vždy sme sa zvítali, po dlhšej dobe sa ma ktosi spýtal: ty žiješ? vravím: ja žijem až do smrti.

Detské kategórie mali príjemné počasie, pri štarte hlavného závodu p. Bíla – riaditeľ Pohára a hlavný rozhodca tohto behu poznamenal, že tento rok bežci zmokli na 15 z 20 závodov a dúfa, že dnes to vydrží.

Ženy a mužská kategória nad 70 rokov mali pred sebou 5 km trať z Radošoviec do Chropova a späť, ostatné mužské kategórie 10 km z Radošoviec cez Chropov k Radošovským vinohradom a späť.

Počas behu späť k Radošovciam už bolo vidieť približujúce sa mračno a v cieli ma privítali prvé kvapky. Do piatich minút sa spustil riadny lejak. Po dobehu posledných z kratšej trate začali dobiehať víťazi 10 km trate – už poriadne mokrí. Ženy a sedemdesiatnici teda mali poriadne šťastie, zatiaľ čo ostatní mali smolu – zmokli v tomto ročníku pohára už 16. raz.

Medzi ženami zvíťazila s časom 18:11 Ľubomíra Maníková z JM Demolex Bardejov, najrýchlejší zo 70-tnikov bol Ferdinand Husár z Trenčína v čase 21:30. Na dlhšej trati vyhral štyridsiatnik Petr Kadlec z Milotíc, ktorý dobehol v čase 35:20.

Tento rok bežcov počasie potrápilo (a nielen bežcov), ale nikoho neodradilo, behajú, trénujú a závodia za každého počasia, aj keby traktory padali. Prajem všetkým, aby zvyšné závody pohára mali dobré počasie a aby nikoho neboleli kolená.

■ milka

 

Share This Article