Remeselný pivovar zo Záhoria získal cenu najlepší pivovar na Slovensku!

Medzinárodná stránka RateBeer každoročne vyhlasuje najlepšie podniky, pivovary i pivá. Pivná slávnosť pod názvom RateBeer Best Awards pozná svoje výsledky a samozrejme nechýba ani zastúpenie zo Záhoria. Cenu najlepší pivovar zo Slovenska získal Remeselný pivovar Hellstork zo Senice.

zdroj: Mária Závodská

Varenie piva sa stalo ich obrovským koníčkom. Z drobného varenia v hrnci ( homebrewing ) až po varenie v skutočnom pivovare. Ako domovariči sa zúčastňovali rôznych súťaží a stretnutí, kde spoznali veľa ľudí. Pomáhali im, radili a oni pokorne počúvali o čom sa starší a skúsenejší rozprávajú a skúšali si ich rady overovať na domácom varení. Na základe týchto vzťahov vznikol nápad skúsiť „kočovať“ a variť si svoju značku piva. Stali sa teda amatérskymi sládkami, ktorí varia v prenajatých priestoroch spriatelených minipivovarov svoje vlastné oficiálne pivo.

Zameraný hlavne na vrchne kvasené pivá a varenie rôznych špecialít a nie stereotypných druhov piva, vyrazili zamútiť vody malého remeselného pivovarníctva Slovensku. Ich zámer je jasný! Variť poctivé remeselné pivo z kvalitných surovín, zabávať sa a popritom vzdelávať pivný národ! Nikdy nespadnú do hlbín hektolitrov vyrobených fádnych ležiakov. Hellstork je pripravený pocvičiť vaše chuťové bunky a ukázať vám jeden z najkrajších koníčkov na planéte!

Share This Article