ROZHOVOR: Alica Ondrášová: Bez ľudí, ktorí ma počas celej súťaže podporovali by som sa nedostala tak ďaleko

Ahoj Alica. V prvom rade by sme Ti chceli srdečne pogratulovať k titulu I. vicemiss Slovenska 2019 a sme hrdí, že ho získala Záhoráčka. Čo Ti prebehlo hlavou, keď si pri vyhlasovaní počula svoje meno? 

Ďakujem veľmi pekne za gratuláciu. Bolo to pre mňa veľké prekvapenie. Zmocnili sa ma pocity šťastia a vďaky, pretože bez ľudí, ktorí ma počas celej súťaže podporovali by som sa nedostala tak ďaleko.

Prečo si myslíš, že porota zvolila práve teba? 

Možno práve preto, že už mám skúsenosti s modelingom, či už na Slovensku alebo v zahraničí a vyskúšala som si aj pár súťaží. Taktiež mohla k umiestneniu prispieť talentová disciplína, ktorú sme predviedli počas finálového večera, pretože na svetových súťažiach sa finalistky prezentujú aj svojím talentom.

MISS-193

Aké si mala počas finále pocity? Mala si trému alebo si si to naopak užívala?

Ešte pred začatím galavečera som pociťovala trému, ale tá po úvodnom čísle opadla a celý zvyšok večera som si naplno užívala.

V roku 2016 si vyhrala súťaž Miss hasička. Bolo práve získanie tohto titulu to, čo ťa motivovalo prihlásiť sa do Miss Slovensko? Alebo ako a kedy vznikla tá myšlienka, že skúsiš jednu z najznámejších súťaží krásy? 

Dalo by sa povedať, že súťaž Miss hasička bola pre mňa odrazovým mostíkom. Vďaka nej som sa zdokonalila v chôdzi, získala prvé skúsenosti s médiami a mohla si vyskúšať, čo všetko zahŕňa súťaž tohto typu. Avšak odvahu a potrebné sebavedomie na prihlásenie sa do Miss Slovensko som získala až po účasti na zahraničnej súťaži v Španielsku. 

S ostatnými finalistkami ste absolvovali niekoľko sústredení. Ako sústredenie prebieha a čo všetko je jeho náplňou? Je fyzicky veľmi náročné? 

Na každé jedno sústredenie spomínam v dobrom, pretože každé bolo iné a niečím špecifické. Mali sme sústredenia zamerané na športové disciplíny, fotenia, natáčania, návštevy partnerov súťaže, či rôzne nácviky alebo prednášky. Niektoré boli náročnejšie, ale našiel sa aj čas na posilňovňu, wellness, či voľný čas strávený s ostatnými finalistkami. Vedenie Miss Slovensko nám vždy zabezpečilo bohatý program, v ktorom nebol priestor na nudu. 😊

Vieme, že študuješ na vysokej škole, venuješ sa spevu, tancu a si členkou hasičského zboru. Ako je možné, že to všetko stíhaš?  

Snažila som sa, čo najviac vecí do školy postíhať medzi sústredeniami. Vedenie katedry akceptovalo účasť v súťaži Miss Slovensko a snažili sa mi vyjsť v ústrety, za čo som nesmierne vďačná. Bohužiaľ, na moje koníčky som nemala príliš veľa času, ale vo voľnom čase som sa snažila dobehnúť všetko, čo som zameškala. Čo sa týka hasičského zboru, momentálne sa aktívne na hasičských súťažiach nezúčastňujem. 

MISS-146

Bol odmalička tvoj sen stať sa modelkou a vyhrať súťaž krásy? Od koľkých rokov sa venuješ modelingu? 

Od malička som pozerala v televízii súťaž Miss Slovensko a snívala som o tom, že raz budem aj ja stáť na pódiu a predvádzať tie krásne modely. K modelingu som sa dostala úplne náhodne, keď ma počas štúdia na strednej škole oslovila v jednom butiku veľmi milá pani. O pár mesiacov sa stal mojím koníčkom a veľmi ma baví až doteraz. 

S tvojou výhrou úzko súvisí to, že budeš Slovenskú republiku reprezentovať na súťaži Miss International v Japonsku. Tešíš sa? Aj sa budeš špeciálne na túto súťaž pripravovať?

Veľmi sa teším, pretože Japonsko je moja vysnívaná krajina. Určite sa plánujem pripravovať na súťaž Miss International, aby som čo najlepšie vedela reprezentovať našu krajinu. V najbližšej dobe sa chcem viac dozvedieť o japonskej kultúre, zlepšovať sa v jazykoch a pracovať na svojej postave. 

Alica veľmi pekne Ti ďakujeme za tvoj čas a ešte raz gratulujeme k titulu I. vicemiss Slovenska 2019. Pevne veríme, že je v správnych rukách. Držíme ti palce na súťaži Miss International. 

Ďakujem za milý rozhovor a dúfam, že Vás nesklamem! 😊 

Snímka obrazovky 2019-05-06 o 18.23.02

Share This Article