Skalica bude mať Street workout ihrisko

Mesto Skalica sa snaží vyhovieť všetkým formám zábavy pre mladých ľudí. Hovorí o tom aj napríklad vybudovanie Skate parku, ktorý sa prednedávnom vybudoval na požiadavku skalickej mládeže. Aktuálne má veľké uplatnenie. Tentoraz si na svoje prídu obľúbenci Street workout-u, mesto im totiž schválilo výstavbu ihriska.

Street workout je šport, ktorý ešte stále nie je Slovenskej verejnosti veľmi známy. Už ako názov napovedá, ide o cvičenie vo vonkajších priestoroch s použitím vlastnej váhy tela. V aktuálnej dobe sa na Slovensku dostáva tento šport  do povedomia verejnosti. Usporiadavajú sa prvé súťaže a budujú sa ihriská. Skalica bude mať profesionálne street workout-ové ihrisko medzi prvými na Slovensku.

VIDEO: STREET WORKOUT SKALICA

O výstavbe ihriska informovali športovci na svojej facebookovej stránke: „Vyborná správa. Výstavba street workout ihriska v Skalici bola schválená a na jar sa začne s výstavbou.“  Treba však spomenúť, že chalani sa tento rok zapojili aj do súťaží, z ktorých si priniesli tretie miesta na súťaži v Brne (v kategórii do 75kg a v kategórii nad 85kg) a prebojovali sa do semifinále na súťaži v Bratislave.

Share This Article