Skaličanom opäť hrozí spracovávanie odpadových pneumatík v spalovni!

Poslanci mestkého zastupiteľstva mesta Skalica boli  včera informovaní, že majiteľ bývalej spaľovne, ktorý nazvážal do Skalice kamióny odpadových pneumatík, sa opäť pokúša získať povolenia pre spracovávanie odpadu v lokalite pri sídlisku Trávniky informovali dnes na svojich profiloch poslanci Lukáš Tisoň a Peter Hertl.

AKTUALIZOVANÉ: Obchodník s odpadom si vybavil na katastrálnom úrade, aby stavby pri lokalite sídliska Trávniky boli v katastri opäť vedené ako spalovňa. Táto skutočnosť vyvoláva otázky a vážne pochybnosti o tom ako by mali byť odpadové pneumatiky pri sídlisku Trávniky spracovávané. Zároveň si dovolujeme upozorniť na skreslené informácie portálu SrdceZáhoria.sk ktoré vydáva syn obchodníka s odpadom. 

INFO: Rok 2015 – Spalovňa v Skalici nebude

Tak ako v minulom prípade by sa malo jednať o čínsku technológiu a opäť by sa mali do Skalice dovážať odpadové pneumatiky zo širokého okolia. „Priznám sa, bol som mierne zhrozený z reakcie niektorých poslancov, ktorí namiesto odmietnutia akéhokoľvek navážania odpadu do Skalice, debatovali o ekonomických „prínosoch“ takéhoto biznisu, cenách a ziskoch“ dodáva Tisoň

Poslanci Tisoň a Hertl zároveň žiadajú občanov o zdielanie informácie z dôvodu informovania širokej verejnosti a zabráneniu tlaku „biznisových riešení“ na poslancov a primátora.

Share This Article