Skalický LIDL zaviedol systém spoplatneného parkovania

Parkovisko pri Skalickom LIDL-i od nedávna dýcha prázdnotou, vedenie spoločnosti sa ho rozhodlo spoplatniť. Koncom mesiaca august začali na pozemku povolené stavebné úpravy, počas ktorých zaviedli systém spoplatneného parkovania. Týmto krokom však urobili veľký škrt obyvateľom bytovky, študentom a učiteľom z blízkych škôl, ktorí doteraz parkovisko aktívne využívali. Spoločnosť nechcela pristúpiť ani na verziu vyčlenenia danej časti parkoviska pre ostatnú verejnosť.

Podobný krok zaviedla dávnejšie spoločnosť BILLA, ktorá chcela odradiť od parkovania návštevníkov Skalickej nemocnice a prenechať tak parkovisko len svojím zákazníkom. Nakoľko spoločnosť mala zo samostatného parkovania vyššie výdavky ako príjmy a prišla o určitú časť zo svojich klientov, spoločnosť rozhodla platené parkovanie zrušiť. Čaká podobný osud aj systém plateného parkovania spoločnosti LIDL?

Samotné parkovanie však v občanoch mesta vyvolalo negatívne reakcie, ľudia búrlivo diskutujú na sociálnych sieťach. „Billa to zrušila a čoskoro je na rade aj Lidl. Však tam sa dalo stále kde parkovať, aj keď ľudia chodili nakupovať nikdy nebolo plno, či mýlim sa? Úplná zbytočnosť, akurát si chceli asi len rozhnevať nás – obyvateľov mesta.“ – vyjadril sa jeden z občanov.

Mesto Skalica však ubezpečuje obyvateľov a sľubuje im vybudovanie náhradného parkoviska pre obyvateľov Mallého ulice.

Erik Formánek

Share This Article