ŠTVRŤFINÁLE – PLAY OFF: Sezóna sa končí prehrou 0:3, rovnako aj v sérii 0:3

photo
Ilustračné foto: Ravando Mexa
   1. HOKEJOVÁ LIGA SR | ŠTVRŤFINÁLE – PLAY OFF | SEZÓNA 2014/15

Senica 0:3

(0:1, 0:2, 0:0)

Bardejov
   Komentár: Monika Krutá, HC Dukla Senica

Bardejov pricestoval do Senice s vedením 2:0 na zápasy, o všetkom sa teda mohlo rozhodnúť už v treťom zápase série. Zápas začali oba tímy aktívne, prvú polovicu tretiny sa hral pekný hokej so šancami na oboch stranách. Tie domáce nedokázali pretaviť na gól Jurák ani Kalináč, na opačnej strane mierili vedľa Saliji a Gmitter. V 14. minúte sa dostali hostia do vedenia, keď najprv Peksa vychytal strelu Marcela Baláža, ale Antonín Hruška sa nemýlil a otvoril skóre zápasu. Do konca tretiny sa už skóre nemenilo a Bardejov viedol 1:0.
ddk-led
Druhá tretina začala vylúčením na strane Bardejova, a hoci domáci nezahrali presilovku zle, mohli ísť dokonca do vedenia, ale Loydlova strela trafila len žŕdku Palkovej bránky. Početná výhoda teda zostala nevyužitá. Zápas sa začal lámať v 25. minúte, kedy rozhodcovia predčasne poslali pod sprchy domáceho Vereša, a hostia päťminútovú presilovku využili na strelenie dvoch gólov, ktoré sa napokon ukázali ako rozhodujúce. O necelých 15 sekúnd strelil druhý gól svojho tímu Segľa po Gmitterovej prihrávke. Na 3:0 zvýšil v 28. minúte Cútt, ktorý oklamal Peksu a o zápase bolo v podstate rozhodnuté. Seničanom sa do konca tretiny nepodarilo znížiť, po druhej tretine teda boli šťastnejší hráči z východu.
V tretej tretine pribudlo vylúčení na oboch stranách, ani jeden tím ale svoje početné výhody nedokázal využiť, hoci príležitostí bolo hneď niekoľko. V 47. minúte sa na Peksu rútil osamotený Segľa, domácich ale tentoraz zachránila žŕdka. Tá zvonila aj na opačnej strane po peknej kombinácii Romančíka s Brzobohatým, ale Palko aj so šťastím čisté konto udržal. Hoci sa Senica ešte pokúšala streliť aspoň čestný gól, Bardejov si svoje trojgólové vedenie ustrážil a po víťazstve 3:0 v poslednom zápase aj v sérii tak postupuje do druhého kola.
Klub HC Dukla Senica by sa chcel poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí počas celej sezóny vytvárali na štadióne skvelú atmosféru a svojim povzbudzovaním hnali hráčov dopredu v každom zápase. Ďakujeme!

 

 

 

 

 

Monika Krutá

Share This Article