Suverénmi detského pohára boli Švejda a Havlík

 

Borský Sv. Jur (10. 1. 2015).V Borskom Svätom Jure prebehlo v sobotu 10. januára slávnostné vyhodnotenie štvrtého ročníka Záhoráckeho detského bežeckého pohára. Od najmladších benjamínkov až po juniorov prevzali ocenenia tí, ktorí dokázali z 12 pretekov po záhoráckych mestách a obciach získať najviac bodov za jednotlivé umiestnenia.

 

V kinosále kultúrneho domu v Borskom Svätom Jure postupne dekorovali súťažiach od najmladších po najstaršie kategórie. V priebehu roka sa mohli záhorácke deti pretekať na rôznorodých akciách. Tradične sa začínalo behmi po futbalovom ihrisku v Hlbokom, pokračovalo sa na ceste v Šaštíne, Borskom Sv. Jure, Jablonici, Plaveckým Mikulášom, Gbeloch, Smrdákoch, Radošovciach a Senici a krosovými behmi v Malackách, Plaveckom Štvrtku a Borskom Mikuláši. V každej obci a meste sa na štart postavilo mnoho domácich detí a mládeže, no medzi ocenenými boli najmä tí, ktorí sa na jednotlivé preteky dostavovali pravidelne. Hoci bolo vyhlasovanie spojené s behaním, na stupne víťazov sa dostali aj predstaviteľky iných atletických oblastí, napr. chodkyňa Silvia Cintulová alebo výškarka Monika Zavilinská z MŠK Borský Mikuláš. Ocenené boli aj kluby, ktoré mali na stupňoch najviac zástupcov – ŠK Jablonica a domáci AK pri ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur. Na vyhlasovaní aktívne participoval organizačný tím okolo Jána Dobiáša z Junior Clubu Borský Mikuláš, obec Borský Svätý Jur, Základná škola s materskou školou B. Sv. Jur. Jedna z ocenených, Melánie Beňková z MŠK B. Mikukáš mala aj hudobné vystúpenie na saxofón, podobne tak na akcii zahral vlastnú skladbu bývalý skokan do diaľky, malacký tréner a spolu-moderátor vyhlasovania Vladimír Handl.

Na stupňoch mohli diváci vidieť niekoľko popredných atlétov v kategórii mladších i starších žiakov, dorastencov a juniorov.

 

Mladší žiaci

Víťaz Marek Havlík z AC Malacky, ktorý v pohári reprezentoval partnerský Záhorácky Fénix Senica obsadil štvrté miesto v behu na 1000 m v celoslovenskom finále školskej súťaže Hľadáme nových olympionikov. V pohári sa zúčastnil všetkých dvanástich kôl a neprehral ani jedno. Najviac mu konkuroval rovesník Daniel Borovský z Brezovej pod Bradlom, ktorý taktiež robí atletiku a v pohári sa umiestnil s redukovaným počtom bodov z desiatich najlepších pretekov 486 na druhom mieste.

Mladšie žiačky

Súťaž opanovala domáca vychádzajúca hviezdička slovenských behov Zuzana Švejdová. Zvíťazila napriek neúčasti na pretekoch v Malackách, keďže v ten istý deň štartovala na majstrovstvách Slovenska v krose v Dubnici nad Váhom, kde sa stala vo svojej kategórii slovenskou šampiónkou. Na druhej priečke figurovala majsterka Slovenska v chôdzi mladších žiačok Silvia Cintulová z MŠK Borský Mikuláš, ktorá podobne ako Zuzka, získala titul v Dubnici nad Váhom. Tretie miesto patrilo nádejnej bežkyni z AC Malacky/Záhorácky Fénix Silvii Morávkovej.

Starší žiaci

Tu triumfoval domáci bežec z AK pri ZŠ s MŠ Zdeněk Švejda, starší brat víťazky mladších žiačok. Najväčší úspech dosiahol Zdeněk na majstrovstvách Slovenska v krose, keď v kategórii starších žiakov získal titul vicemajstra Slovenska. Nebyť porážky v poslednom kole v Senici, kde dobehol tretí, bol by aj on neporazeným pretekárom v celom priebehu pohára. Na bronzový stupienok si stal Jakub Kopiar z AC Malacky, tento rok bronzový z majstrovstiev Slovenska v krose v kategórii starších žiakov.

Staršie žiačky

Víťazkou kategórie sa stala napriek vleklým zdravotným problémom talentovaná Melánie Beňková z MŠK Borský Mikuláš. Tá musela dlho pauzovať po halovej sezóne a celé leto, nemohla teda bojovať o cenné kovy na majstrovstvách Slovenska. Zúčastnila sa piatich kôl a všetky vyhrala. Druhá skončila skokanka do výšky Monika Zavilinská (MŠK Borský Mikuláš), tento rok bezkonkurenčne najlepšia výškarka v kategórii starších žiačok a dokonca aj dorastenecká šampiónka a slovenská reprezentantka.

Dorastenci

Kategóriu dorastencov ovládol prekvapivo šprintér AC Malacky Boris Pribil, ktorý tak potvrdil, že disponuje aj dostatočnou vytrvalosťou, ktorá mu pomohla pri zisku titulu majstra Slovenska v behu na 400 m dorastencov v Dubnici nad Váhom. Spolu so zlatom zo štafiet na 4×100 m a 100-200-300-400 m bol B. Pribil najúspešnejším atlétom dorasteneckých majstrovstiev. V pohári vyhral síce len jedny preteky zo šiestich, na ktorých sa zúčastnil, ale bodovo mu to stačilo na prvé miesto.

Juniori

V tejto kategórii nemal konkurenciu člen AK Junior Holíč Ondrej Marenčík, bývalý basketbalista a skokan do výšky. Pod vedením trénera R. Roučku kombinuje úspešne disciplíny 400 – 800 metrov. Na kratšej trati dosiahol tohtoročný najhodnotnejší juniorský čas 49,72 s.

Juniorky

Medzi juniorkami zaujala najmä tretia v poradí Zuzana Durcová zo Spartaka Myjava. Tá kvalitatívne predčila súperky o konskú dĺžku a tretia bola len preto, že sa zúčastnila iba troch pretekov, ktoré s prehľadom vyhrala. Tento rok sa stala vicemajsterka Slovenska v behu na 5000 m junioriek a obliekla aj reprezentačný dres.

JUNIORI, JUNIORKY

 

1. Marenčík Ondrej

1996

AK Junior Holíč
2.Gunár Elvis

1996

RC Sološnica
3.Blažo Filip

1995

BK Viktoria H.Orešany

 

1.Suchá Natália

2002

Bratislava
2.Štvrtecká Karolína

2001

AK Borský Svätý Jur
3.Durcová Zuzana

1996

Spartak Myjava

 

 

DORASTENCI, DORASTENKY

1.Pribil Boris

1998

Záhorácky Fénix
2.Troják Jakub

1997

AK Borský Svätý Jur
3.Čičák Michal

1997

RC Sološnica
     
     
     

 

Kollárová Erika

1997

AK Borský Svätý Jur
Nemcová Monika

1997

Záhorácky Fénix
Pavlíková Kristína

1998

AK Borský Svätý Jur

 

 

STARŠÍ ŽIACI, STARŠIE ŽIAČKY

1.Švejda Zdeněk

1999

AK Borský Sv. Jur

2.Búran Adam

2000

ŠK Jablonica

3.Kopiar Jakub

1999

AC Malacky
     
     
     

 

Beňková Melánie

2000

MŠK Borský Mikuláš
Zavilinská Monika

1999

MŠK Borský Mikuláš
Fuksová Mária

1999

AK Borský Svätý Jur

 

 

MLADŠÍ ŽIACI, MLADŠIE ŽIAČKY

1.Havlík Marek

2001

Záhorácky Fénix

2.Borovský Daniel

2001

Brezová pod Bradlom

3.Náter Nikolas

2002

Senica IV.ZŠ
     
     
     

 

Švejdová Zuzana

2002

AK Borský Svätý Jur
Cintulová Silvia

2001

MŠK Borský Mikuláš
Morávková Silvia

2001

Záhorácky Fénix

 

 

NAJMLADŠÍ ŽIACI, NAJMLADŠIE ŽIAČKY

1.Zubák Adam

2004

Jablonica  
  2.Slezák Patrik

2003

Záhorácky Fénix  
  3.Režnák Tomáš

2004

ŠK Osuské  
     
     
     

 

1.Režnáková Lucia

2004

ŠK Jablonica
2.Jurášová Laura

2004

MŠK Borský Mikuláš
3.Švecová Michaela

2004

Záhorácky Fénix

 

 

PRÍPRAVKA CHLAPCI, DIEVČATÁ

Búzek Ján

2006

Borský Mikuláš

Zavadil Filip

2006

ŠK Jablonica

Hrnčiar Kristián

2006

AK Borský Svätý Jur
       
       
       

 

Juríková Karolína

2006

Borský Mikuláš
Čuvalová Megan

2005

Brezová pod Bradlom
Pobjecká Lucia

2006

AK Borský Svätý Jur

 

 

MLADŠIA PRÍPRAVKA CHLAPCI, DIEVČATÁ

1.Kubica Michal

2007

AK Junior Holíč
2.Kalman Adam

2007

Senica
3.Tomašovič Juraj

2007

ŠK Jablonica
 

 
1.Svatíková Tamara

2007

ŠK Jablonica
2.Židek Elizabeth

2007

ŠK Jablonica
3.Naterová Nina

2007

Senica

 

 

PREDŠKOLÁCI CHLAPCI, DIEVČATÁ

1.Valla Mário

2009

Jablonica

2.Čuvala Tobias

2010

Brezová pod Bradlom

3. Petrík Jozef

2010

Borský Mikuláš
       
       
       

 

Zavadilová Nina

2009

ŠK Jablonica
Szekeresová Alexandra

2009

Záhorácky Fénix
Slezáková Eva

2009

Záhorácky Fénix

 

 

BENJAMÍNKOVIA CHLAPCI, DIEVČATÁ

 

Klásek Karol

2011

Jablonica
Farkaš Michal

2012

Senica
Pisár Nikolas

2011

Šport hrou

 

Poláčková Vanesa

2011

ŠK Jablonica
Fedorová Simona

2011

Jablonica
Kučeráková Lívia

2012

ŠK Jablonica

 

 

 

 

/TK AC/

Share This Article