TALENT ZO ZÁHORIA: beatboxer Adam Lastovička

Mladosť a odvaha, tak by sa dal definovať Holíčan Adam Lastovička. Adam sa venuje už dlho beatboxu, má za sebou veľa úspechov ktorého posúvajú stále dopredu. Prečítajte si náš rozhovor s ním.

Predstav presnejšie čitatelom čo je to beatbox?

Zdravím, takže beatbox je považovaný tiež ako 5. Element hip-hopu, aj keď vlastne v beatboxe sa dá spraviť myslím každý štýl hudby. Ide iba o kreativitu. 🙂

Ako si sa dostal k beatboxu?

Pred 7 rokmi, keď som mal 13, som chcel byť raperom, no môj hlas mi bol natoľko odporný a smiešny, že som musel skúsiť niečo kde nemusím rozprávať a ľudom nebude na smiech môj tenký hlas.

Aké sú tvoje najväčšie úspechy?

S mojím kamarátom tvoríme zoskupenie „Press play crew“, čiže s ním sme robili predskokanov rôznym dobrým menám, či už z SK alebo CZ. V sólo ceste som skončil v semifinále majstrovstiev Slovenskej republiky (neoficiálne 3. miesto).

12714237_10204196409710408_22988482_n

Tvoje vyhliadky do budúcna sú aké? 

Buduje sa nemálo spoluprácí v ktorých nájdete či spojenie gitary , spevu, tak aj tvrdého rapu. Po maturite by som chcel ďalej tvoriť a bývať v Prahe. Uvidíme…

Čo ťa na beatboxe baví?

Baví ma na tom to, že v beatboxe nie sú žiadne hranice. Najlepší je ten ,kto je najviac kreatívny a muzikálny. Baví ma najmä neustále zlepšovanie a videnie posunu v pred.

Ako sa vytvárajú nové a nové zvuky?

Je to jednoduché, vidíš niečo na videu, začneš to napodobovať a trénuješ. Na SVK máme komunitu, ktorá sa stále rozrastá a väčšinou si ukazujeme zvuky medzi sebou a učíme sa navzájom.

Kto je pre teba v beatboxe najväčšou inšpiráciou?

Jednoznačne francúz Alem. Jeho muzikálnosť a cit k hudbe je niečo nenormálne. Ďalej Dharni, Reeps one, Napom,… Je ich neskutočne veľa, ale toto sú tí moji najoblúbenejší.

 

Share This Article