TALENT ZO ZÁHORIA: Kapela Sanchez Amsterdam

Mladých talentovaných ľudí a kapiel funguje v dnešnej dobe na Slovensku nespočetne. Máloktorej kapele sa podarí presadiť sa medzi tie dobré alebo najlepšie Slovenské kapely. Gbelskej Sanchez Amsterdam sa to úspešne darí!

Kedysi päťčlenná kapela The Reflex, dnes čisto mužská formácia Sanchez Amsterdam valcujú Slovenské festivaly či hitparády rádií. Na naše otázky odpovedá spevák kapely Dávid Maniaček.

  1. Ako si užívate tohtoročnú festivalovú sezónu?

Toto leto je pre nás zatiaľ super! Pocítili sme, že nový album nás posunul  vpred.
Minulé leto sme odohrali jeden – dva festivaly, no toto leto máme už tri za sebou a ešte je pred nami  asi päť veľkých festivalov, takže  sa pre nás leto ešte z ďaleka nekončí.

sanchez2

  1. Vystupovali ste na CIBULA FESTe, aké bolo vystupenie na jednom z najväčších festivalov u nás

Bolo to super, vždy sme si chceli zahrať na Cibuláku. Mne osobne sa splnil taký menší detský sen a myslím že aj chalanom.  Ešte keď sme začínali tak sme si vraveli, že raz si musíme na Cibula feste  zahrať, aspoň na nejakom malom stage-i.  Tento rok to vyšlo a dokonca ihneď na hlavnom stage-i  v Sobotu a o tom sa  nám ani nesnívalo. Týmto by som  sa chcel poďakovať aj naším fans a všetkým ktorý nás počúvajú a fandia nám, pretože bez nich by sme nemali také super leto , aké máme!

  1. Ako dnes spomínate na svoje začiatky, ešte pod brandom The Reflex?

Tak je to pre nás také usmievavé.  Nedávno opakovali v TV show Česko Slovensko má Talent tak som sa dosť na nás nasmial. Hoci sú členovia rovnaký, ale The Reflex a Sanchez Amsterdam sú dve rozdielné kapely. No na túto kapelu budem spomínať vždy v dobrom pretože to boli začiatky. A keby  nebol Reflex tak dnes nieje ani Sanchez Amsterdam. 🙂

  1. Kde sa vidíte o rok, o dva?

Kde sa vidím o rok o dva? Na túto otázku sa nedá poriadne odpovedať . Každý by sa najradšej videl niekde v oblakoch no vieme, že na Slovensku je to ťažké. Pociťujem ale, že po tom vydaní albumu sa to rapídne zlepšilo. Určite chceme do budúcna nahrať aj nový album ale  momentálne na to nie je vôbec čas. Po lete chystáme ďalšie  tour a ak všetko víde tak ako má tak by malo byť Česko-Slovenské,  ale to si necháme zatiaľ pre seba .

  1. Čo si za dobu svojej hudobnej kariéry najviac ceníte?

Cením si najviac to že môžem robiť hudbu ktorú milujem, tvoriť nové veci a najmä, že sa to ľuďom páči.  Asi to sú veci čo ma najviac tešia.  Ale aj to, že vďaka hudbe sa dostávam k zaujímavým ľudom a získavam nové kontakty.  Nikdy ma ani nenapadlo, že si budem niekedy priateliť  s Jimim Cimbalom alebo Zolim Tothom , čo sú aj dvaja producenti nášho CD. No vďaka kapele to je možné a je tam veľa ďalších mien či už známych alebo nie. Najviac ma teší, že vďaka hudbe som sa začal priateliť s Jurajom Hnilicom. Ešte keď sme boli mladší ako The Reflex tak sme Ďuriho počúvali s chalanmi a obdivovali Bačovu Fujaru kde bol Ďuri spevák. A dnes vďaka hudbe sa s Ďurim kamarátime a dokonca sme spolu naspievali pieseň na náš album ku ktorej momentálne pripravujeme klip. sanchez

  1. Otázka za záver, akú radu by si dal začínajúcim kapelám?

V prvom rade to musí byť dobrý kolektív a musí mať spoloční ciel. Začiatky sú ťažké a náročné,  najviac to pociťuje finančná stránka.
Neviem síce ako konkrétne by som mal poradiť začínajúcim kapelám, asi len pevné nervy a naozaj Vás to musí baviť. Hlavne sa jedná o základné umelecké školy, kde sú niektoré deti len preto lebo ich rodič si zmyslel že tam bude chodiť, lebo susedových syn hrá na bicie v kapele tak budeš hrať aj ty! /smiech/ V tomto prípade to nemá žiadny význam, aj keď poznám veľa takých prípadov.

 STAŇ SA FANÚŠIKOM: SANCHEZ AMSTERDAM

Share This Article