TALENT ZO ZÁHORIA: Vizážistka Petra Mikušová

Žiari všade kde sa  zjaví, aj tak by sme mohli definovať úspešnú mladú vizážistku a nezávislú kozmetickú poradkyňu Mary Kay – Petru Mikušovú. Mladá Dubovčanka sa svojmu koníčku vizáže venuje už dlhodobo, vkladá do toho všetok voľný čas čo je vidno aj na jej úspechoch.

Cez jej ruky prešlo už niekoľko celebrít, bola vizážistkou Bratislavských módnych dní, maľovala napríklad Evu Mázikovú, Laylu či sestry Nízlové známe ako TWiiNs.

  1. Ako si sa dostala k práci v okolí vizáže?

Už ako malá som sa rada parádila a hrávala s maminými šminkam.  Najprv som začínala líčíť len mojich rodinných známych no pred viac ako rokom som sa začala zaoberať líčením a kozmetikou mary kay profesionálne. Začala som si robiť certifikáty a tak získavať nové triky . Jedno moje školenie na ktoré rada spomínam je u Lukáša Kimličku kde som nadobudla veľmi užitočné triky.

  1. Tri kozmetické produkty, na ktoré nedáš dopustiť?

Profesionálne som začínala s veľmi kvalitnou kozmetikou MARY KAY na ktorú naozaj nedám dopustiť a s ktorou som nadmerne spokojná a myslím že moje zákazníčky tiež. Ďalej používam kozmetické produkty od firmy GOSH a PROFESIONAL MAKE UP STUDIO  ktoré sú tiež veľmi kvalitné a majú široký výber šminiek. Do buducna by som chcela doplniť moju výbavu o ďalšie značky medzi ktoré patrí aj MAC.

  1. Triky , ktorý používaš pri líčení?

Za typické triky a triky ktoré používam je samozrejme kontúrovanie tváre ktoré vytvaruje a pozdvihne črty tváre. Taktiež Ombré pery na zväčšenie pier .

  1. Ako si sa dostala k vizáži takých slovenských hviezdnych mien?

Prvý krát som bola pozvaná líčiť na BMD kde som obila vizáž Karin Majtánovej a ďalším.  Teraz som bola oslovená zo strany Banana Events Production aby som išla robiť vizáž na fotenie kalendára a tým sa podielala na super  projekte pre  Benefičný festival pre psí útulok. Na fotení tohto kalendára som mala možnosť a tu česť líčiť známe osobnosti ako napr. Evu Mázikovú, Laylu, Zuzku Kadukovú, Twiins .

  1. Čo ťa v najbližšej dobe čaká?

V najbližšej dobe mám opäť ponuku robiť vizáž na fotenie kalendára pre psí útulok, kde budem líčiť Nelu Pociskovú a Adelu Banášovú.

  1. Aké máš plány do budúcna? Plánuješ vlastný salón?

Plánov do budúcna je veľa no zatiaľ sa chcem vizáži venovať popri vysokej škole a možno neskôr si založiť vlastný salón  a spolupracovať s tak super ľuďmi ako doteraz a mať tu česť líčiť veľké osobnosti. Dúfam že mi tieto plány vyjdú a budete mi držať palce a ďalej ma podporovať ako doteraz . ĎAKUJEM KRÁSNE.

STAŇ SA FANÚŠIKOM: VIZÁŽ PETRA MIKUŠOVÁ

Share This Article