Topoľčanom naložilo trio Videlka, Jurák a Kalináč

photo
Seničania privítali na svojom ľade tím z Topoľčian. V tejto sezóne sa stretli do dnešného dňa trikrát. Dva razy sa tešili z víťazstva domáci, raz hostia. Vzhľadom na to, že sa v posledných dueloch ani jednému z tímov nedarilo, oba tímy chceli vyhrať.
    1. HOKEJOVÁ LIGA SR | 42. KOLO | SEZÓNA 2014/15

Senica 8:0

(2:0, 4:0, 2:0)

Topoľčany
   Komentár: Petra Beblavá, HC Dukla Senica

Od úvodných sekúnd boli o niečo aktívnejší Seničania, no s aktivitou to v prvej minúte prehnal Kalináč a mieril na trestnú lavicu. Počas presilovky si však hostia nevytvorili žiadnu väčšiu príležitosť a domáci tak ustáli 1.oslabenie. Prvý gól na štadióne diváci videli v 7.minúte, kedy sa presadil Videlka. O 2 minúty sa fanúšikovia tešili opäť, keď druhý gól do siete hostí vsietil Kalináč. Domáci boli aktívnejší, hostia zostali dvomi rýchlymi gólmi obarení a ťažko sa dostávali do útočného pásma a zväčša strieľali zo stredného pásma, ale Peksa tieto puky s pokojom likvidoval. Po prvej tretine bol stav 2:0.
ddk-led
V druhej dvadsaťminútovke bol obraz hry podobný. V 25.minúte sa počas presilovky presadil Kalináč a už bolo 3:0. Domáci sa hokejom bavili a chceli navýšiť svoje vedenie. V 29. minúte sa však vyznamenal Pravda, ktorý zneškodnil viac striel a napokon zaľahol puk. V 30.minúte sa v úniku šmykol Lantoš a nestihol tak zakončiť. Na konci 30.minúty zazvonila po Jurákovej strele len žŕdka a následný protiútok musel zneškodňovať Peksa vykorčuľovaním z brány, no v 32. minúte sa k puku dostal Penák a pridal už 4.gól do siete Topoľčian. O minútu neskôr sa do nájazdu po krásnom vysunutí dostal Mikolášek, ale Pravda ho vychytal. Napriek tomu, že Seničania viedli o 4 góly, neustále sa tlačili dopredu a hostí príliš do šancí nepúšťali. Dôkazom toho bol 5.gól v Pravdovej sieti, ktorý pridal v 36. minúte Videlka. V 38. minúte ukázal hokejový um Kalináč, ktorý figliarsky spred brány prihral voľnému Jurákovi, ale Pravda stihol tento puk zlikvidovať. V ojedinelej šanci sa minútu a pol pred koncom druhej tretiny ocitol Guričan, ktorý pálil od modrej, ale Peksa puk vyrazil na ochrannú sieť. Do konca druhého dejstva ostávala 1 minúta a 17 sekúnd, keď sa senický štadión radoval opäť. Divákov gólom potešil Mikolášek, ktorému od zadného mantinelu prihrával Všetečka. Po dvoch tretinách sa tímy rozchádzali do šatní za stavu 6:0.
Aj do poslednej tretiny vstúpili aktívnejšie domáci, no po minúte bol vylúčený Kalináč a o chvíľu na to aj Vereš. Domácim sa dokonca podarilo dostať do nájazdu, no keďže bol Jurák pri tomto nájazde hákovaný, nasledovalo trestné strieľanie, ktoré ukážkovo premenil a na tabuli už svietilo pre Topoľčany hrozivých 7:0! Počas presilovky síce hostia obstreľovali Peksovu bránu, ale gól sa im vsietiť nepodarilo. Ani „sedmička“ na konte domácich neznamenala poľavenie v ofenzíve a k dispozícii dokonca mali aj 4-minútovú presilovku po vylúčení Kopeckého a o chvíľu na to bol vylúčený i gólman hostí a Seničania si tak zahrali presilovku 5 na 3. Presilovku 5 na 3 využili a hattrick tak zaznamenal Videlka. V hre 5 na 4 gól nepadol. V tomto dejstve mali hostia v hre 5 na 5 problém s prienikom do útočného pásma, takže Peksa sa v bráne isto nudil. Pár striel na neho letelo, ale všetky boli zo stredného pásma a dali by sa označiť ako „propagačné“. Necelé 4 minúty pred koncom tretiny bol vylúčený Kopecký a keďže išlo o jeho tretí faul hokejkou, stretnutie sa pre neho skončilo. V závere bol vylúčený ešte domáci obranca Fian a hostia mali k dispozícii presilovku o jedného muža, ale čestný zásah sa im dať nepodarilo a Peksa si tak pripísal na svoje konto nulu. Po zápase nasledovala ďakovačka a tradičné vtipné vystúpenie brankára Peksu.