Trnava pokazila Skalici domácu premiéru

Futbalistom nováčika Fortuna ligy MFK Skalica sa nepodarilo pokrstiť svoj štadión pri premiére v najvyššej slovenskej súťaži, hoci k tomu mali dobre rozbehnutý zápas. V 5. kole totiž podľahli Spartaku Trnava tesne 2:3, pričom viedli už 2:0. Tri body teda putujú do „malého Ríma“.

Už po niekoľkých sekundách hry šla Skalica do vedenia. V 1. min. sa k lopte v šestnástke dostal najlepší skalický strelec Gašparík a na dvakrát prekonal Kamenára. Skalica pokračovala nebojácne a útočne. V 7. min. vysunul Konečný domáceho útočníka Lietavu a ten lobom poslal svojich do dvojgólového vedenia. Spartak bol zaskočený a jeho fanúšikovia si jednohlasne pýtali hlavu trénera Jarábka. V 18. min. mali domáci ďalšiu obrovskú príležitosť, Konečný ale hlavou mieril vedľa Kamenárovej brány. Následne Skaličania pohrozili opäť,  tentoraz Čermákovu strelu stihol zblokovať Baez. V 28. min sa dostala Trnava Qprvý raz výraznejšie pred bránu Hajdúcha a hneď bol z toho gól. Po trme-vrme pred bránou sa lopta dostala k Casadovi, ktorý ju poslal do siete. SpartaQk sa nadýchol a o tri minúty bol späť v zápase. Mikovič sa dostal za domácu obranu a s Hajdúchom v súboji jeden na jedného uspel – 2:2. V 38. min sa Trnava postarala o dokonalý obrat, keď tretí gól pridal v páde Vojtuš.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, Kurák si nabehol na center z ľavej strany, zakončil, no na čiare zmaril domácim radosť Kamenár. V 66. min. mala Trnava výhodu priameho kopu, Halilovičova strela ale nemala razanciu. O minútu hlavičkoval na druhej strane Kurák, no lopta takisto neletela do priestoru brány. V 69. min. sa domáci dožadovali penalty, keď Mazan v páde nezakončil presne. Následne sa pobila o padajúcu loptu v pokutovom území domáca dvojica Lietava – Kurák. Prvý menovaný sa dostal aj ku koncovke, lopta z jeho kopačky ale tesne minula Kamenárovu bránu. V závere chcela Skalica vyrovnať, hrozila najmä zo štandardiek. Po jednej z nich zodvihol hosťujúcemu brankárovi varovný prst Ciprys, no Kamenár stihol zasiahnuť. V poslednej minúte zápasu mal obrovskú príležitosť domáci Ulrich, no namiesto strely volil prihrávku. Gól v druhom polčase nepadol, a tak Trnava zvíťazila v Skalici 3:2.

zdroj: sport.aktuality.sk