V Hodoníne zbierali Malačania štvrté miesta

Malacky (21. 5. 2013). Malacký bežec AC Malacky sa v sobotu 18. mája predstavil na ligových pretekoch v Hodoníne. V behu na 10 kilometrov obsadil štvrtú priečku a ujal sa vedenia v slovenských mužských tabuľkách v tejto disciplíne. Oštepárka Veronika Hruščová takmer na centimeter zopakovala svoj nevydarený výkon z Olomouca a obsadila taktiež štvrtú priečku.

 

V Českej republike začala prvá liga mužských a ženských družstiev v atletike. V skupine C, ktorá pokrýva Moravu a Sliezsko tento rok hosťujú aj dvaja malackí atléti, ktorí obliekajú dres Lokomotívy Břeclav. Pre Jakuba Valachoviča predstavovala desiatka na dráhe premiéru, hoci už vo svojom živote absolvoval mnoho pretekov na túto vzdialenosť. Sprvu mal preteky rozbehnuté veľmi dobre, ale po šiestom kilometri spravil osudnú chybu. „Tempo sa mi zdalo byť pomalé a tak som vzal veci do svojich rúk a predral sa do čela. Precenil som však svoje sily a čoskoro som začal spomaľovať. Ak by som ešte vydržal  pár okruhov s vedúcou skupinou, mohol som si zabehnúť dobrý čas,“ konštatuje J. Valachovič, ktorý dobehol na štvrtej priečke časom 33:03,09 min. Túto disciplínu na dráhe zatiaľ žiadny iný Slovák nebežal a tak je Malačan po prekážkach na 3 kilometre lídrom aj tejto vytrvalostnej disciplíny. V minulej sezóne by mu hodonínsky výkon postačoval na štvrtú priečku v tabuľkách.

Takmer rovnaký výkon ako pred desiatimi dňami na mítingu v Olomouci zaznamenala oštepárka Veronika Hruščová. Jej najdlhší pokus 38,53 m bol len o päť centimetrov kratší. „Som sklamaná, hádžem málo a som pomalá pri rozbehu,“ konštatovala Malačanka, ktorá  nastúpila aj v disciplíne vrh guľou. V tej nepostúpila výkonom 9,92 m do finále a celkovo skončila šestnásta.

 

Výsledky (Hodonín, 1. liga). Muži, 10 000 m: 1. Pelíšek (AK Olomouc) 32:11, 36 min, … 4. Valachovič (Lokomotíva Břeclav) 33:03,09 min. Ženy, oštep: 1. Durčáková (AK Olomouc) 49,94 m, … 4. Hruščová (Břeclav) 38,53 m. Guľa 4 kg: 1. Klementová (TŽ Třinec) 13,49 m, … 16. Hruščová (Břeclav) 9,92 m.

 

/TK AC/

Share This Article