2. mája 2026 ožije areál Holíčskeho zámku podujatím VIVAT HOLÍČ, ktoré oficiálne otvorí turistickú sezónu v regióne. Mesto Holíč pripravilo pestrý program pre všetky vekové kategórie, ktorého súčasťou bude hudba, umenie, rodinné aktivity aj jedinečné vystúpenia.
Podujatie odštartuje alegorický sprievod, ktorý vtiahne návštevníkov do slávnostnej atmosféry. Na hlavnom pódiu vystúpia známe mená ako Emma Drobná, Funny Fellows či duo Peter a Lucia. Pripravené sú aj zábavné aktivity pre deti, napríklad Dvor zázrakov, Arakovo a Montiki.
Pre priaznivcov techniky budú na programe preteky dronov a modelov lodí. Návštevníci si môžu užiť aj množstvo atrakcií v areáli zámockého rybníka, kde sa podujatie koná od 14:00 hod.
Organizátorom je Mesto Holíč v spolupráci s partnermi ako Záhorie, Bratislava Region Tourism či Kopanice. Podujatie podporuje Trnavský samosprávny kraj a Ministerstvo cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.


