V Kopčanoch sa pracuje na plné obrátky

Aj napriek tomu, že podľa kalendára je ešte zima, v záhoráckej obci Kopčany sa naplno pracuje na prípravách 5. ročníka novodobého Kopčianskeho motookruhu, ktorý sa uskutoční 14. a 15. júna. Jednou z noviniek je aj informácia o zmene profilu kopčianskej trate.

NOVÁ TRAŤ
Nedávno sme vám predstavili nový, 3700 metrov merajúci profil trate, ktorý mal nahradiť niekoľko rokov využívaný 2200 metrový úsek miestnej komunikácie. Organizátori sa však rozhodli pre ďalšiu zmenu. „Napriek tomu, že to bolo zaujímavé, pre väčšiu bezpečnosť pretekárov sme sa rozhodli pre zmenu, ktorá už bude definitívna. Trať bude merať 3130 metrov,“ vysvetľuje predseda miestneho organizátorského Moto Classic Racing Clubu Milan Hanzalík. Štátna cesta z Kútov do Holíča je už opravená, nový povrch pretekári určite ocenia, opravy ešte čakajú niektoré úseky práve v novej časti trate. „Včera som mal stretnutie so starostom, pánom Ing. Dušanom Dubeckým, ktorý nám vždy vychádza v ústrety a je tomu tak aj tentoraz. V obci budú prebiehať opravy ciest, keďže tie sú poškodené po výkopových prácach pre kanalizácie. Každé miesto, ktoré nebude v poriadku, bude riešené podľa našich požiadaviek,“ dodáva Hanzalík. Nový povrch dostane aj príjazdová cesta z parkoviska pretekárskych strojov, ktoré sa po rokoch vráti do priestorov miestneho futbalového ihriska.

kopcany2014

Mapka okruhu

 

PRÍPRAVY V PLNOM PRÚDE
Keďže sa tento rok v Kopčanoch pôjde už v júni, nemôžu organizátori využiť také množstvo balíkov slamy ako tomu býva v neskorších termínoch. „Práve preto v našom klube organizujeme brigády a dávame dokopy záchytné bezpečnostné bariéry z PET fliaš a polystyrénu, ktoré balíme do vakov rovnako ako aj v minulých rokoch,“vraví Milan Hanzalík. Samozrejme, okrem prípravy pretekov musí Hanzalík riešiť aj prípravu sezóny svojich dvoch synov, úspešných pretekárov na prírodných okruhoch. Synovia David a Milan preto už dnes absolvovali prvé tohtoročné kilometre na automotodróme v Brne.

Bratia Hanzalíkovci dnes v Brne po zime prevetrali svoje motocykle

Bratia Hanzalíkovci v Brne po zime prevetrali svoje motocykle

 

AJ TENTORAZ SÚČASŤOU MAJSTROVSTIEV ČR
Kopčiansky motookruh bude aj tento rok súčasťou seriálu Majstrovstiev a preboru Českej republiky na prírodných okruhoch, ktorý organizuje Českomoravská asociácia motocyklového športu.

Kalendár podujatí:
19. – 20. 04. Brno – Automotodrom
24. – 25. 05. Dymokury
14. – 15. 06. Kopčany
02. – 03. 08. Těrlicko
06. – 07. 09. Kyjov
27. – 28. 09. Brno – Automodrom
04. – 05. 10. Modrá stuha Olzy

 

 

Text: Richard Karnok
Foto: Nikola Kromerinská

Share This Article