V obci Mokrý Háj zrušia poštu! Občania a vedenie obce je nespokojné!

Pobočka Slovenskej pošty v obci Mokrý Háj bude od 1. septembra minulosťou. Rozhodlo sa tak vedenie spoločnosti Slovenská pošta. Vedenie pošty tvrdí, že práve táto patrí k najmenej vyťaženým pobočkám na Slovensku. Hlavným dôvodom zrušenia uviedla nerentabilnosť – nízke výnosy a nezáujem o poskytované služby. Pošta v obci Mokrý Háj bola cez víkend zatvorená, cez týždeň fungovala denne tri hodiny.

Informácia o zruštení pobočky a informácii, že Mokrohájčania budú musieť za službami pošty cestovať nahnevala občanov aj samotné vedenie mesta. Starosta obce Peter Pobuda však nevidí hlavným dôvodom nerentabilnosť pobočky ale neochotu a nespochpnosť vedenia pošty hľadať riešenia ako poskytovať služby občanom. „Je to na zamyslenie, pretože už 15 rokov je Slovenská pošta v našej obecnej budove ,,zadarmo“ a neplatí žiadny nájom. Obec platí elektrinu, vodu, plyn. Jednoducho všetky náklady na vykurovanie, teraz sme ju modernizovali dali nové okná, ideme robiť novú fasádu,“ tvrdí starosta.

Podľa našich informácií Slovenská pošta bude doručovať listové zásielky v obci naďalej, ostatné veci si budú musieť obyvatelia obce vybaviť na jednej z pôšt v Skalici a často aj vyčkať rad.

barto

Share This Article