V rómskej osade v Plaveckom Štvrtku vznikajú nelegálne stavby! Obyvatelia napadli starostu obce!

V Plaveckom Štvrtku v okrese Malacky, v osade v ktorej žije približne 600 ľudí nastal nelegálny stavebný boom. Buduje sa tu až sedem nových domov. Obyvatelov  pri výstavbe doteraz nezastavili ani výzvy stavebného úradu a polície.

Počas kontroly dokonca napadali priamo starostu obce Ivana Slezáka. „V priebehu marca a apríla sme na mieste rómskej osady zaevidovali sedem základových dosiek pre domy, ktoré nemajú povolenie. Ohlásil som to na polícii, stavebný úrad začal správne konanie a nariadil štátny stavebný dohľad. Stavebníci však nerešpektujú žiadne výzvy úradu, nepreberajú si poštu,“ vyjadril sa pre čas.sk starosta.

Stavby však v osade pokračujú ďalej. Väčšina z nich je v ochrannom a bezpečnostnom pásme vysokotlakových plynárenských zariadení. Keď sa situáciu na mieste snažil vyriešiť sám starosta, osadníci ho napadli. „Jeden zo stavebníkov ma udrel, schytal som aj úder palicou od staršej ženy,“ opísal Slezák pre čas.sk Tak ako v prípade nelegálnych stavieb, podal starosta aj po tomto incidente trestné oznámenie, tentoraz za napadnutie verejného činiteľa. „S listom som sa obrátil aj na nového rómskeho splnomocnenca, aby sa so situáciou oboznámil osobne a pomohol hľadať riešenie,“ povedal Slezák.

Share This Article