Via Humana – 20 rokov moderná a výnimočná škola

Písal sa rok 1992, keď sa v Senici otvorila prvá súkromná škola na Záhorí. Pôvodne Súkromná stredná dievčenská škola, ktorá dnes pôsobí na trhu pod moderným pomenovaním Via Humana, oslavovala 12. septembra v kultúrnom dome svoje 20.výročie.

Via Humana má už počas 20 rokov bohatú históriu. Pôvodné sídlo školy bolo v Senici, po čase sa škola presťahovala do Holíča a dnes pôsobí v Skalici. „Teraz sme šťastní v Skalici, lebo Skalica vyhovuje nášmu naturelu a je to veľmi dynamicky sa rozvíjajúce mesto.“ povedala riaditeľa školy Mgr. Dana Dorothea Mikulová.

VIDEO: TOTO JE VIA HUMANA!

Oslavy 20. výročia školy boli zároveň darčekom pre riaditeľku školy. Študenti spolu s pedagógmi nachystali pestrý program, v ktorom návštevníci prešli celú históriu školy. Vďaka videám z tej doby mali možnosť vidieť otváranie školy v roku 1992. Nechýbal ani spev, moderný či ľudoví tanec, akrobatika a divadlo.

Publikum Skalického kultúrneho domu bolo preplnené. Nechýbali ani úspešní absolventi, vzácni hostia a priatelia školy. V závere celého podujatia sa na pódium postavili pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci školy, ktorí držiac sa za ruky vyjadrili súdržnosť a silu školy na trhu, ktorá je najmä vďaka silnej spolupatričnosti učiteľov i študentov.

 

Ja osobne sa chcem tiež poďakovať Via Humane za krásne 4 roky plné zážitkov, ktoré som nadobudol počas štúdia na škole. Teraz, keď sa mi podarilo úspešne dokončiť štúdium, mám sto chutí sa vrátiť späť do čias, kedy som nemusel na pleciach niesť toľkú zodpovednosť, ktorá prichádza zo samostatným životom. Ďakujem za všetky vedomosti a zručnosti ktoré som mal možnosť nadobudnúť na škole. Aj keď viem, že som nebol vždy ten najlepší študent, ďakujem za všetku pomoc, ktorá prišla zo strany školy.  Dnes zo vztýčenou hlavou môžem hrdo povedať, že som bol študentom modernej a výnimočnej školy, študentom Via Humana!

Erik Formánek

Share This Article