EKOTOPFILM – Inšpiratívne o ekológii v Skalici

Filmy, ktoré menia životný štýl, prichádzajú do Skalice! Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta v utorok, 2. apríla do Cinemax Skalica. Pre návštevníkov máme pripravený pestrý program dokumentárnych filmov, ktoré vás prenesú prostredníctvom filmového plátna do divokej prírody, ale aj priamo do centra nelegálneho obchodu. Okrem jedinečných filmov z celého sveta prinášame aj sprievodnú diskusiu Z 23% na 50% – Od triedenia k recyklovaniu.

Doobedie patrí Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Pokračujeme večerným programom pre širokú verejnosť, všetky vekové kategórie sú vítané! Filmový program od 16:00 do 21:30 poskytne pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany. Objavte spolu s nami tajomstvá každodenného života kamčatských medveďov, vydajte sa na cyklovýlet po Nórsku, odhaľte čierny trh so slonovinou alebo spolu s nami nájdite alternatívy jednorazových plastov. Program začíname aj končíme prírodopisnými filmami vhodnými aj pre rodiny s deťmi 🙂

PROGRAM TU

Okrem premietania dokumentárnych filmov vám festival v utorok podvečer o 18:00 prináša aj zaujímavú diskusiu Z 23% na 50% – Od triedenia k recyklovaniu”.

Slovensko je v recyklácii na chvoste zoznamu členských krajín EÚ. Momentálne na Slovensku recyklujeme 23% odpadu, do roku 2020 sme sa zaviazali zvýšiť mieru recyklácie na 50%. Ako to vieme dosiahnuť? Veľkú časť komunálneho odpadu v našich domácnostiach tvorí biologicky rozložiteľný odpad, ktorý končí nezhodnotený na skládke alebo v spaľovni.

Ako vieme bioodpad zhodnotiť? A ako je na tom mesto Skalica, čo sa separácie a kompostovania týka, oproti zvyšku Slovenska? Odpovede na tieto a ďalšie otázky súvisiace s odpadmi sa dozviete v našej diskusii. Pozvanie do diskusie prijali Peter Kuba konateľ firmy VEPOS Skalica, Anna Mierna primátorka mesta Skalica, Peter Krasnec prezident asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve a Roman Vandák z OZV ENVI-PAK.

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej TOUR prinášame do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zaujme svoje miesto v Cinemax Skalica v utorok 2. apríla 2019.

Vstup voľný! Tešíme sa na vás 🙂

Reklamnýbanner_EAS

Share This Article