Výstrelom z dela otvoria Samove hry novú turistickú sezónu

 

 

 

Už tradične výstrelom z dela otvoria novú turistickú sezónu v Devínskej Novej Vsi. Ako inak na Samových hrách a to 25. apríla 2015. Aj tento krát bude na hrách svoju zručnosť predvádzať viac ako 50 umeleckých remeselníkov, rezbárov, šperkárov, keramikárov, kováčov, drotárov….

 

V programe sa vystriedajú skupiny historického šermu Corvus Arma a URSUS, ktoré sa pochvália umením ovládania historických zbraní v dobových kostýmoch. V dueloch s rôznymi zbraňami ale i vtipnými scénkami a ukážkami. Šerm pridajú aj Mladé medvede. Nebudú chýbať ani súboje a bojové scény jazdcov na koňoch. Po prvýkrát sa predstavia aj sokoliari zo skupiny Peregrinus. Návštevníci Samových hier sa budú môcť s dravcami aj odfotografovať.

Deťúrence sa môžu povoziť na drevom kolotoči a v košoch s kožušinkou. O deti sa postará aj Škola šeliem. Hudobné vystúpenia budú patriť pražskej skupine Jauvajs, ktorá ponúka pôsobivú stredovekú hudbu. Na svoje si prídu aj labužníci dobrého jedla a pitia.

 

Slovenská asociácia cestovného ruchu zaradila IX. ročník Samových hier medzi TOP podujatia na Slovensku v roku 2015. Turistická informačná kancelária v DNV pripravila  na tento rok 38 vlastných podujatí. Aj v novej sezóne nebudú chýbať obľúbené autobusové výlety, exkurzie do prírody, či zaujímavé prednášky. A pre tých, ktorí sa do prírody radi vyberú na bicykloch, je k dispozícii požičovňa.

 

 

TIK DNV – jm

Foto: Jozef Martiš

Share This Article