Skalica naspäť odkúpi Základnú školu Strážnická

ZŠ Strážnická www.prozahori.sk

Na dnešnom zastupiteľste poslanci schválili návrh na odkúpenie Základnej školy na Strážnickej ulici v Skalici. Mesto tak urobí vďaka úveru vo výške 1 100 000 eur. Ten bude čerpať v Slovenskej sporiteľni.

Urobí tak navýšením rozpočtu. Suma na odkúpenie zahŕňa lízingové splátky, ktoré ešte treba splatiť a zmluvnú sumu za spätné odkúpenie budovy. Budovu školy na Strážnickej ulici predalo mesto v roku 2013 za vedenia Ing. Stanislava Chovanca. V minulom roku viceprimátor Skalice Milan Roman požiadal  o poverenie rokovať s vlastníkom budovy.

ZŠ Strážnická www.prozahori.sk
ZŠ Strážnická
www.prozahori.sk

„Som rad, že sa tato vec podarila doriešiť. V piatok som spolu so zástupcami lízingovej spoločnosti navštívil pani primátorku a skoordinovali sme všetky kroky, aby mesto malo opäť školu vo svojom vlastníctve. Teraz už musí konať nové vedenie mesta, aby sme boli úspešní v získaní dotácie a školu opravili.“ dodal po zastupiteľstve poslanec Milan Roman.

Mesto Skalica predaj budovy postupne dobiehal. Pri silných dažďoch do telocvične školy zatekalo. Samospráva ju však opraviť nemohla, dokonca nemohla ani čerpať dotácie ako sme informovali v roku 2016, upozornila vtedy na to poslankyňa Ozábalová.

Share This Article